Египет и Гана заплетоха интригата в групата си с равенство

Отборите на Египет и Гана не се победиха и направиха равенство 2:2 в мач от втория кръг на груповата фаза в турнира за Купата на африканските нации. Головете за играчите от западна Африка вкара Мохамед Кудус (45’+3’, 71’), а за тима от севера се разписаха Омар Мармуш (69’) и Мостафа Мохамед (74’).

Равенството остави египтяните на второто място в група “В”, докато ганаиците останаха последни. Лидер продължава да е съставът на Кабо Верде, като при успех срещу Мозамбик в утрешния 19-и януари (петък) ще си гарантират участие във фазата на директните елиминации.

След като първото полувреме отиваше към завършек без попадения, играчите на Гана удариха в добавеното време. Египтяните не успяха да изчистят топката при нападение на съперника и топката се озова в краката на Кудус, който стреля от границата на наказателното поле и не остави шанс на вратаря Мохамед Ал Шенави.

През втората част момчетата на Руи Витория натиснаха сериозно и потърсиха изравняването. Усилията им дадоха в средата на полувремето, когато Омар Мармуш се възползва от фрапантна грешка в половината на съперника. Полеви играч опита да върне към вратаря, но не видя полузащитника, който дебнеше и открадна топката. После с триков удар преодоля и стража Руи Витория, което възстанови равенството.

Египтяните нямаха много врема да се зарадват на новата ситуация и съвсем скоро отново се оказаха в позицията на догонващи. Веднага с подновяването на играта играчите на Гана се втурнаха в опит да си върнат преимуществото, което и се случи. Денис Одой подаде към Кудус, който се озова непокрит на границата на наказателното поле, а той напредна в пеналтерията и с триков удар вкара втория си гол за вечерта.

Головата серия продължи с ново попадение в рамките на 180 секунди. Трезеге наказа безобразна грешка на ганаиците, открадна топката и напредна отляво в наказателното поле. След това резервата подаде към Мохамед, на който му трябваше едно докосване, за да възстанови равенството.

Това се оказа последната промяна на резултата, като тя остави интригата в групата да се разреши в последния кръг. В него на 22-и януари (понеделник) от 22:00 българско време Кабо Верде ще играе с Египет, а Мозамбик ще се изправи срещу Гана.