Треньорът на Гана Крис Хютън е бил нападнат от ядосан фен

Ядосан фен се опита да удари старши треньора на националния отбор на Гана по футбол Крис Хютън след загубата от Кабо Верде за Купата на aфриканските нации в неделя и беше отведен от полицията, потвърдиха в понеделник представители на отбора.

Гана отстъпи с 1:2 с гол в добавеното време. Кабо Верде е най-малката от 24-те страни-участнички на турнира и за мнозина това е един от шокиращите резултати до момента.

Хютън беше причакан от ядосания фен пред хотела на отбора, когато делегацията на отбора се прибираше от мача. Полицията, която съпровождаше играчите, както и охраната на хотела обаче се намесиха бързо и предотвратиха инцидента. Освен с опит да бъде ударен, треньорът е бил подложен и на залп от словесни обиди и ругатни.

Това е второ поредно шокиращо поражение на силния тим на Гана от слаб противник, след като през ноември “черните звезди” бяха победени от Коморските острови в световна квалификация.

"Ние сме невероятно, изключително разочаровани от резултата. Влязохме в мача с план, който включваше атакуващ стил, да търсим положения. И смятахме, че по-активният отбор ще спечели, заяви Хютън пред медиите.

Бивша звезда на Левски шокира един от фаворитите на Купата на Африка

"Лошо е, че допуснахме ранен гол, но след това се върнахме в играта и изравнихме”, обясни още бившият ирландски национал.

Кабо Верде откри резултата в 17-ата минута чрез Жамиро Монтейро. Александър Джику изравни в 56-ата след пас на Джордан Айю. Но бившият футболист на Левски Гари Родригес вкара в 92-ата минута и донесе успеха на островната държава.

Снимки: Imago