Илиан Илиев-младши и Кифисиа бяха близо до изненада в Гърция

Илиан Илиев-младши и неговият Кифисия бяха близо до изненадата, но се удържаха и загубиха домакинството си на Олимпиакос с 2:3 в гръцкото първенство. Така българинът не успя индиректно да помогне на Кирил Десподов, чийто отбор ПАОК се бори с Олимпиакос в челото на класирането.

Илиев-младши започна като титуляр и напусна терена в 65-ата минута при резултат 2:2. Гостите обаче успяха да стигнат до победата с гол в 86-.ата минута, когато се разбира Ел Араби.

Мачът започна добре за Олимпиакос, които поведоха с 0:2 до 39-ата минута. Първо се разписа Масурас в 11-ата, а след това и Наваро от дузпа в 39-ата. Малко преди почивката Олимпиакос остана с човек по-малко, след като Рецос получи втори жълт картон.

В даденото от съдията продължение Миличевич намали.

През второто полувреме реферът даде дузпа за домакините, която Ожегович реализира. 11-метровият удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле.

Малко преди дузпата гол на Олимпиакос не бе зачетен също заради игра с ръка.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Ел Араби вкара победното попадение, а в продължението и домакините останаха с човек по-малко, след като Матеуш Крисиума бе изгонен.

Така Кифисиа продължава да е на последното място в класирането на Гърция с едва 12 точки, докато Олимпиакос е на 4-та позиция.