Разочароващо начало на годината за Фейенорд

Шампионът на Нидерландия Фейенорд се провали в първия си мач за 2024 година. Отборът на Арне Слот направи 2:2 у дома с НЕК Неймеген, въпреки че в средата на първото полувреме водеше с 2:0. Равенството остави тима от Ротердам на цели 12 точки зад водача в Ередивизи ПСВ Айндховен, който още няма грешна стъпка от началото на сезона.

Джавайро Дилросун даде преднина на Фейенорд в 17-ата минута, а в 28-ата мексиканският национал Сантиаго Хименес удвои след асистенция на Матс Вифер. Секунди преди почивката Дирк Пропер намали. Точката за гостите донесе датският нападател Магнус Матсон с точен изстрел в 53-ата минута.

Аякс изтръгна драматична победа с 3:2 при гостуването си на Го Ахед Ийгълс и вече е на пето място в подреждането, след като в един момент се намираше в зоната на изпадащите. Защитникът Девейне Ренш донесе трите точки на гранда от Амстердам с попадение в 72-ата минута. Преди това отборът на Джон ван'т Шип на два пъти повеждаше с голове на Брайън Броби и Бенямин Тахирович, но домакините съумяваха да изравнят.

Витес не можа да спечели на собствен терен срещу Утрехт - 0:0. По този начин тимът от Арнем остана на предпоследната 17-а позиция в класирането с едва 12 точки. На дъното с точка по-малко е Волендам, който отстъпи с 0:1 у дома на Алмере Сити. Гола отбеляза Тома Робин в 12-ата минута, а на вратата на гостите титуляр беше бившият страж на Берое Нордин Балер.