Георги Костадинов с цял мач при победа на АПОЕЛ

Отборът на АПОЕЛ Никозия, където се състезава българинът Георги Костадинов, взе визитата си на Пафос с минималното 1:0 в срещата от 15-ия кръг на кипърската Първа дивизия. Успехът запази първото място на столичани, като съхрани аванса от три точки пред градския съперник Омония.

Костадинов отново бе титуляр и изигра 90 минути като съумя да остави добри впечатления в халфовата линия.

Най-добрата ситуация за гол преди почивката беше за АПОЕЛ в 33-ата минута. Далсио с хубаво центриране намери грузинеца Георгий Квилитая, който стреля, но Голдхар от домакините подложи крак и изби. Последната минута на първата част Маркиньос стреля опасно, но и този път Ивушич се размина с попадение във вратата си.

Началото на втората част беше за Пафос, като бившият футболист на Лудогорец Жордан Икоко стреля от дясно, но стражът Вид Белец беше на мястото си и улови.

В 54-ата минута АПОЕЛ поведе с гол на Вияфанес, като и Костадинов имаше принос със заблуждаващо движение.

Шест минути по-късно Далсио се размина с второ попадение след чудесен пас на Костадинов от дълбочина. В 71-ата минута АПОЕЛ изпусна нова възможност, а финалният натиск на Пафос не успя да наруши отличната защита на гостите.