Пламен Гълъбов и Макаби (Нетаня) с четвърта поредна победа

Отборът на Макаби (Нетаня) записа четвърта поредна победа в първенството на Израел, след като се наложи с 2:1 над Апоел (Тел Авив) в домакинството си от 15-ия кръг. Българският защитник Пламен Гълъбов бе титуляр за домакините и записа пълни 90 минути.

Апоел пръв откри резултата в мача, като в 3-тата минута се разписа бившият нападател на Лудогорец Мавис Чибота след асистенция на бившия играч на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт.

Макаби обаче направи светкавичен обрат с два гола за четири минути. И двете попадения бяха реализирани от Максим Фалкощенко в 15-ата и 19-ата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

С този успех Макаби изпревари Апоел в класирането и излезе на 5-ото място с 21 точки. Съставът от Тел Авив пък вече е 6-ти с 20 точки.