Гълъбов пропусна първата победа на Макаби (Нетаня)

Пламен Гълъбов не игра за Макаби (Нетаня), който разгроми с 4:1 гостуващия Апоел (Петах Тиква) и записа първа победа от началото на сезона в Израел. Тимът на българския защитник взе добър аванс до почивката с попадения на Ейтан Азулай (12') и Игор Златанович (28'). През второто полувреме Станислав Билейкин вкара трети гол за домакините, преди Бар Нухи да намали в 86-ата минута. Лиран Ротман реализира дузпа в добавеното време, с което сложи точка на спора.

Шампионът Макаби (Хайфа) загуби с 2:3 гостуването си на Макаби (Петах Тиква). Домакините на два пъти повеждаха, но "зелените" изравняваха чрез Лиор Рафаелов и Диа Саба. В шестата минута на добавеното време Идан Гурно донесе победата на Макаби (Петах Тиква), който събра 5 точки и заема трето място в класирането.

Водачът Макаби (Тел Авив) направи 1:1 на своя "Блумфийлд" срещу Макаби (Бней Райна). Милсон се разписа за домакините в 45-ата минута след асистенция на Дор Перец, а гостите стигнаха до точката с попадение на Шломи Азулай в 57-ата минута. Това беше трето поредно равенство за Макаби (Бней Райна).

Апоел (Хайфа) се наложи с 2:0 над Ашдод и събра 7 точки, като оглавява класирането заедно с Макаби (Тел Авив). В друг мач от третия кръг Сахнин надви с 2:1 Апоел (Йерусалим).