Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Словакия затвърди отличните впечатления с пореден добър резултат

Отличните изяви на Словакия по пътя към еврофиналите в Германия бяха затвърдени с победа с 2:1 като гост на Босна и Херцеговина в последния кръг от група “J”. Словаците вече си бяха гарантирали участието на форума, като с цели 22 точки завършват единствено зад Португалия на Кристиано Роналдо.

Босненците са предпоследни с 9 пункта, но независимо от това ще имат шанс също да играят на финалите, тъй като са един от полуфиналистите на плейофа през Лигата на нациите.

След нулево реми през първата част тимът на Саво Милошевич имаше късмет да излезе напред след автогол на Патрик Хрошовски само четири минути след почивката.

Авансът на домакините обаче много бързо “се изпари”, защото в 52-рата Роберт Боженик изравни.

Последва втори жълт и съответно червен картон на защитника на босненците Ренато Гойкович, като това се случи в 63-тата минута.

Словаците не пропуснаха да се възползват от численото си предимство и в 71-вата бранителят Любомир Шатка донесе успеха с попадение за 2:1.

От тази група към плейофите потегля и Люксембург.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!