Молде взе гостуването си на Хекен и остана в битката за директните елиминации в Лига Европа

Отборът на Молде записа много важен успех с 3:1 срещу тима на Хекен в мач от 4-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Победата изравни норвежците на второто място в тяхната група “Н” с втория Карабах и им остави напълно реални възможности да продължат напред във фазата на директните елиминации на втория по сила турнир, организиран от УЕФА.

Гостите от Молде нанесоха своя удар около средата на първото полувреме. Първо в 16-ата минута се разписа Фредрик Гулбрандсен, а след него в 24-ата минута Кристиан Ериксен направи преднината на своите още по-стабилна.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 65-ата минута домакините успяха да върнат един гол чрез Сърджан Хръстич и направиха заключителния половин час от двубоя малко по-интересен. Въпреки това гостите не рухнаха психически и запазиха преднината си, че дори отново излязоха с два гола. Това стана в 86-ата минута, когато Кристиан Ериксен се разписа втори път за вечерта.

След това не паднаха нови голове и “викингите” отпътуваха към Норвегия с пълния комплект точки.

Снимки: Imago