Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

ЦСКА (Москва) грабна Купата на Русия след драма с дузпи

Отборът на ЦСКА (Москва) е новият носител на Купата на Русия. “Армейците” грабнаха отличието след драматичен мач срещу тима на Краснодар след изпълнение на дузпи. Мачът се игра на националния стадион “Лужники”

Иначе резултатът в редовното време завърши при равенство 1:1. Резултатът откри за московчани Фьодор Чалов в 32-ата минута след точно изпълнена дузпа. Краснодарци заиграха по-добре след почивката и изравниха рано през второто полувреме в 50-ата минута след гол на Джон Кордоба.

Така се стигна до изпълнението на 11 метрови наказателни удари, които по инфарктен начин разрешиха изхода от срещата. За ЦСКА първата дузпа изпълни Фьодор Чалов, който отново не сбърка от бялата точка и даде преднина за своите, а след това направи същото и Игор Дивеев. Междувременно същото за Краснодар направиха Едуард Сперцян и Илзат Ахметов.

Тогава започна и драмата. Следващата дузпа за московчани изпълни Мойзеш, който пропусна, а Джон Кордоба вкара за Краснодар и изведе отбора си за първи път напред. След това Милан Гаич успя да изравни, а пропуска на Жоао Бачиеса запази паритета. След това вратарят на ЦСКА (Москва) изпълни петата дузпа, но не успя да хване тази на защитника на Краснодар Хуниор Алонсо и така се стигна до правилото за ”внезапна смърт”.

Там вече “армейците” бяха безпощадни и Хорхе Каскакарал, заедно с Антон Заболонтий донесоха успеха с точните си удари от бялата точка. Междувременно Кристиан Рамирес бе точен за Краснодар, но пропускът на Олакунле Олусегун се оказа фатален и дари ЦСКА (Москва) с отличието.

Това бе първа Купа на Русия за московчани от 2013 г. насам, като тя бе общо осмата им, откакто турнирът съществува под това име. “Армейците” са вдигали отличието още пет пъти по времето на СССР. За Краснодар пък това бе общо втори финал, като те загубиха и първия, който бе през 2014 г. и тогава отборът от южна Русия също загуби след изпълнение на дузпи.

Снимки: Imago