Албания унижи Чехия и продължава да лети към Евро 2024

Отборът на Албания продължи с доброто си представяне в квалификациите за Евро 2024 в Германия и този път подчини у дома тима на Чехия с 3:0. Головете за финалния успех вкараха Ясир Асани (9’) и Таулант Сефери (51’, 73’).

Победата приближи балканците до класиране на европейските футболни финали, като ги остави на върха в класирането на тяхната квалификационна група “Е”. Чехите пък се смъкнаха до третото място след поражението, но все още са в привилигирована позиция, тъй като имат мач повече от втория Полша.

Албанците започнаха мечтано - играха силно и вдъхновено, благодарение на което скоро след началото откриха резултата. Илбер Рамадани плъзна топката към Ясир Асани, който нанесе фамозен удар от дистанция.

Малко преди почивката стана още по-тежко за чехите, когато останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Моймир Халил.

Мъките на гостите продължиха и след почивката, като те инкасираха втори гол само седем минути след подновяването на играта. Таулант Сефери достигна до топката на границата на наказателното поле и стреля от движение, за да даде на Албания комфортен аванс.

Албания затвори окончателно фабриката за илюзиите на Чехия да измъкне нещо от мача с трети гол. Даку намери Сефери в изгодна позиция, за когото остана най-лесното и прати топката отново в противниковата врата.

Катастрофата за чехите можеше да стане и още по-голяма, когато в 82-ата минута резервата Арбнор Муя вкара четвърти гол, но то бе отменено след преразглеждане чрез системата VAR.

Това бе първо поражение за Чехия от началото на квалификациите, докато Албания в пети пореден мач няма загуба и продължава уверено да върви към класиране на големия футболен форум в Германия през идната година.

Снимка: sport-fm.gr