Диошдьор надви пряк конкурент в челото, Чорбаджийски поигра в края

Диошдьор постигна много важна победа с 3:1 над Дебрецен в сблъсъка между двата тима от 7-ия кръг на първенството на Унгария. Това бе среща между два от отборите в челото на класирането и затова и победата е с двойна цена за домакините. Българският национал Божидар Чорбаджийски също взе участие в срещата, като се появи в игра като смяна в 76-ата минута на мястото на Шаба Сатбари.

Гергьо Холдампф откри резултата в 31-вата минута, а Пернамбуко удвои в полза на Диошдьор в 45-ата.

Гостите върнаха интригата в мача в 64-ата минута, намалявайки резултата с попадение на Донат Барани.

В добавеното време обаче домакините решиха всичко в своя полза с трети гол, дело на Елтон Аколатсе.

С този успех Диошдьор изпревари Дебрецен в класирането и излезе на 2-рото място с 13 точки, докато съперникът им вече е 3-ти с 12 точки, но и мач по-малко. Водач е МТК Будапеща с 14 точки.