Диошдьор се завърна в унгарския елит със загуба, Чорбаджийски не влезе

Божидар Чорбаджийски не игра за Диошдьор в първия мач на тима за новия сезон. Българският защитник, който беше привлечен това лято от Видзев (Подз), остана на пейката при поражението с 0:1 от Академия Пушкаш

Гола за гостите реализира Лусиано Слагвеер. Нидерландецът беше точен в 10-ата минута след асистенция на Ламин Коли. Диошдьор създаде малко положения и не успя да стигне поне до точката, въпреки положените усилия от футболистите на Серхий Кузнецов.

Уйпещ стартира кампанията с домакинска победа срещу МОЛ Фехерар - 2:1. Матия Люич (12') и Лука Мак (42') се разписаха за домакините от Будапеща. Те играха с човек по-малко от 35-ата минута, когато червен картон получи Кевин Чобот. В началото на втораат част Матяш Катона върна едно попадение, но стихийният натиск на МОЛ Фехервар не донесе поне точка на отбора.