Чорбаджийски дебютира за Диошдьор в голово шоу

Божидар Чорбаджийски записа първите си минути за Диошдьор в официален мач. Българският защитник се появи като резерва в 83-ата минута при победата с 4:2 над Мезьокьовешд-Жори във втория кръг на унгарското първенство. Срещата беше прекъсната за известно време заради буря, но след това продължи.

До почивката Диошдьор поведе с 2:0 след попадения на Бенце Бардош (4') и Руди Ванцаш (35'). Домакините върнаха интригата с гол на Стефан Дражич в 48-ата минута, но Даниел Лукач върна спокойствието на Диошдьор. До края съперниците си размениха по още един гол, а Кевин Калай от Мезьокьовешд-Жори получи червен картон в 78-ата минута при 2:3.

Загубата остави бившия отбор на Бруно Франко на дъното в класирането без точка и с голова разлика 3:7. Начело с по 4 точки са Уйпещ и Академия Пушкаш, но повечето отбори са изиграли само по един мач, а шампионът Ференцварош още не е стартирал кампанията си в ОТП Банк Лига.