Резултати и голмайстори в Шампионската лига

Тази вечер започна същинската част от Шампионската лига с  първите 8 мача от груповата фаза на най-силния клубен турнир. Още в първия кръг имаше и някои изключително любопитни сблъсъци, които приковаха вниманието на феновете.

Програмата традиционно започна с две срещи в 19:45 часа. В едната от тях Милан надигра Нюкасъл, но не успя да вкара гол, заради което последният сигнал дойде при 0:0. "Росонерите" трябва да съжаляват за пропуските си преди почивката, а гостите със сигурност са доволни от точката.

Стабилен вратар и лоша ефективност в атака отчаяха Милан срещу Нюкасъл

В другия ранен двубой РБ Лайпциг се наложи с 3:1 над Йънг Бойс като гост. Михамед Симакан, Ксавер Шлагер и Бенямин Шешко бяха точни за "червените бикове", а за домакините се разписа Мешак Елия. Отборът от Берн допусна доста грешки в защита и не можа да се противопостави на по-класния си съперник.

Лайпциг пречупи швейцарския първенец, любопитен момент с ВАР беляза двубоя

Шампионът Манчестър Сити стартира защитата на титлата си с трудна победа срещу Цървена звезда. "Гражданите" спечелиха с 3:1, въпреки че в края на полувремето се озоваха в ролята на догонващи. Два гола на Хулиан Алварес в началото на втората част и попадение на Родри осигуриха трите точки на тима на Пеп Гуардиола.

Късметът дълго беше с Цървена звезда, но класата на Ман Сити си каза думата

Любопитно беше и в Париж, където шампионът на Франция ПСЖ посрещна Борусия (Дортмунд). Сблъсъкът от група "F" завърши с победа на домакините с 2:0 след точни изстрели на Килиан Мбапе от дузпа и Ашраф Хакими през второто полувреме. Това бяха и единствените удари на парижани в очертанията на вратата, макар че те създадоха изобилие от чисти положения.

ПСЖ не се затрудни с Борусия (Д) и взе аванс в тежката група

Голяма драма имаше в двубоя между Лацио и Атлетико Мадрид. На "Олимпико" гостите излязоха напред в 29-ата минута с попадение на Пабло Бариос след рикошет. Мадридчани пропуснаха няколко положения след почивката, а в последната секунда на редовното време не друг, а вратарят на Лацио Иван Проведел се оказа на точното място в наказателното поле и с глава вкара за крайното 1:1.

Драма в Рим! Гол на вратар порази Атлетико в последната секунда

Другата среща от група "Е" противопостави Фейенорд и Селтик на "Де Кайп". Шампионът на Нидерландия доминираше и се наложи с 2:0. Головете реализираха Калвин Стенгс и Алиреза Яханбакш. Между двете попадения Игор Пайшао пропусна дузпа. Гостите от Глазгоу завършиха с 9 човека заради червени картони на Густаф Лагербиелке и Один Холм.

Фейенорд се разправи с деветима от Селтик

Шампионът на Испания Барселона показа офанзивната си мощ срещу дебютанта в турнира Роял Антверп. Каталунците разгромиха белгийския тим с 5:0 и повториха резултата от уикенда срещу Бетис. Жоао Феликс отбеляза две попадения за каталунците, по едно добавиха Роберт Левандовски и Гави, а Жел Батай от гостите си вкара автогол.

Вихрено начало за Барса в Шампионската лига, Левандовски с гол за историята

Шахтьор (Донецк) не успя да се противопостави на  Порто и загуби с 1:3. Двубоят се игра на "Фолкспаркщадион" в Хамбург. Още в първия четвърт час паднаха три гола - два на Галено за "драконите" и един на Кевин Келси за Шахтьор. Точка на спора в полза на португалския гранд сложи Мехди Тареми.