Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Лайпциг пречупи швейцарския първенец, любопитен момент с ВАР беляза двубоя

Тимът на РБ (Лайпциг) стартира петото си поредно участие в групите на Шампионската лига с победа с 3:1 над Йънг Бойс като гост. Това беше мач от група “G”, в която са още носителят на трофея Манчестър Сити и Цървена звезда.

Германският отбор създаде безброй положения и отправи над 20 удара, но доста трудно стигна до трите точки. До 73-тата минута резултатът беше 1:1, след като домакините дълго време успяваха да се справят с атаките на съперника. Тогава обаче далечен изстрел на Ксавер Шлагер попадна в целта за 2:1 в полза представителя на Бундеслигата.

Иначе РазенБалшпорт поведе още в 3-тата минута чрез Мохамед Симакан, след като преди това отборът вече беше пропуснал две чисти положения.

Белгийският нападател на гостите Лоис Опенда беше големият грешник за своите, защото не успя да реализира нито веднъж от поне четири чисти ситуации, като в някои от тях беше сам срещу вратаря.

Йънг Бойс изравни в 33-тата чрез Мешак Елия, но това беше една от малкото стойностни атаки на шампиона на Швейцария

През второто полувреме Лайпциг доминираше тотално.

В 52-рата минута се стигна до дискусионна ситуация за евентуална дузпа в полза на “червени бикове” за нарушение на вратаря Антони Рачиопи срещу Шави Симонс. Първоначално главният съдия Енеа Джорджи не видя фал. Последва обаче намеса на ВАР, откъдето го посъветваха все пак да изгледа положението, което се разбира като знак, че според арбитъра в стаичката (в случая Марко Гуида) Джорджи е допуснал грешка. Главният арбитър видя повторение на спорното положение, но отказа да промени първоначалното си решение, което се случва много рядко в такива момент.

Иначе пропуските пред швейцарската врата продължиха, за да се стигне до 72-рата минута, когато в гол се превърна един от най-безобидните опити на гостите да отбележат.

После Йънг Бойс не намери сили да създаде опасности за изравнителен гол, но пък се оголи отзад, което позволи на резервата Бенямин Шешко да реализира за 3:1 в последните секунди.

В следващия кръг в групата Лайпциг приема Манчестър Сити, а швейцарците ще гостуват в Белград. И двата мача ще са на 4 октомври.

Снимки: Imago