Скандинавско дуо изкачи Спортинг на върха

Спортинг (Лисабон) се изравни с Порто на върха в класирането на португалското първенство. "Зелено-белите" сразиха с 3:0 гостуващия Морейрензе и изпревариха "драконите" по голова разлика. Два от головете отбелязаха привлечените това лято Мортен Хюлманд и Виктор Гьокереш, а точка на спора сложи Осман Диоманде.

След нулево първо полувреме, Спортинг набързо реши нещата в своя полза през втората част. Датският халф Хюлманд откри резултата със силен шут извън наказателното поле в 55-ата минута, а в 61-ата шведът Гьокереш засече с глава центриране на Нуно Сантош за 2:0. Малко преди края Маракаш от гостите получи червен картон. Защитникът Диоманде оформи успеха на Спортинг в добавеното време, когато скочи най-високо след центриране от корнер на Жени Катамо.

В най-резултатния мач от кръга Жил Висенте се наложи над Ещорил с 5:3. Всички голове за домакините бяха дело на различни футболисти. Арука отстъпи с 0:1 у дома на Каса Пиа, а Витория (Гимараеш) загуби с 1:2 на собствен терен от Портимонензе. И двете попадения за гостите вкара Карлиньос.

Днес единствения отбор без спечелена точка - Шавеш, гостува на Боавища. При победа "шахматистите" могат да изпреварят Бенфика и да настигнат Спортинг и Порто.