Ди Мария с нов гол, но Бенфика допусна шокиращ обрат

Шампионът Бенфика започна сезона в Португалия със сензационна загуба. Отборът на Роджер Шмит допусна обрат при гостуването си на Боавища и отстъпи с 2:3. Анхел Ди Мария се разписа във втори пореден мач за "орлите" от Лисабон, след като вкара при победата над Порто за Суперкупата на Португалия, а Роберт Боженик беше героят за домакините с двата си гола. Словашкият нападател донесе победата на тима от "Беса" с попадение в 13-ата добавена минута на второто полувреме.

Двубоят беше много нервен и в първия час трима футболисти на Берое, сред които и бившият халф на Берое Гаюс Макута, вече имаха жълти картони. В 22-ата минута Рафа Силва напредна по десния фланг и поднесе топката на спринтиращия Ди Мария, който на празна врата откри в полза на Бенфика

В началото на втората част нещата рязко се обърнаха в полза на Боавища. Първо Петър Муса получи директен червен картон срещу бившия си отбор за грубо нарушение, а в 55-ата минута Боженик възстанови равенството не без помощта и на голяма доза късмет. Ударът на нападателя се отклони от бранител на Бенфика, а след това и вратарят Одисеас Влаходимос докосна топката, но не успя да я спре.

В 75-ата минута Жоао Невеш уцели гредата с глава, а при добавката Рафа Силва върна аванса на гостите. В самия край на редовното време Боавища отново изравни. Този път точен беше Бруно Лоуренсо от дузпа, отсъдена за нарушение на Антонио Силва. Истинската драма обаче предстоеше. В 99-ата минута Лоуренсо също получи червен картон, но в 103-ата Боженик изскочи сам срещу Влаходимос и донесе победата на "шахматистите".

Порто също имаше трудни мигове при визитата си на Морейрензе, но все пак стартира първенството с победа. "Драконите" се наложиха с 2:1 след обрат. Главното действащо лице беше Уендел. Бразилският защитник отбеляза решаващото попадение в 74-ата минута, а в края на срещата напусна терена за втори жълт картон.

Юношата на Бенфика Фримпонг изненадващо изведе напред домакините в 51-ата минута с малко случаен гол. Той уцели топката с коляно и вратарят на Порто Диого Коща нямаше как да реагира. В средата на второто полувреме Тони Мартинес изравни след подаване на Фабио Кардозо, а в 74-ата Уендел намери мрежата зад Кевин с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!