Aнхел Ди Мария избухна с попадение за Бенфика при неофициалното си завръщане

Бенфика победи като гост с 3:1 Базел в приятелски мач от лятната подготовка на тимовете, игран в Швейцария на стадион “Сейнт Якоб Парк”.

Завърналият се в португалския тим от Ювентус Анхел Ди Мария откри резултата още при първия си неофициален мач за лисабонските “орли”. В 24-ата минута аржентинецът получи удобна топка от Александер Ба и от непосредствена близост откри резултата.

Звездата на Бенфика Гонсало Рамош (29’) и Давид Юрашек (41’) добавиха още две попадения за португалците, които се оттеглиха на почивката с преднина от три чисти гола.

През втората част Базел успя да върне едно попадение, като в 81-вата минута се разписа Адриано Ониегбуле, като с това оформи крайния резултат. След четири дни Бенфика ще играе с Ал-Насър, като двамата добри приятели Анхел Ди Мария и Кристиано Роналдо ще могат да се срещнат.

Снимки: Imago