Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Рен изпусна победата срещу десетима от Льо Авър

Отборите на Рен и Льо Авър завършиха наравно 2:2 на “Роажон Парк” в ранния неделен двубой от третия кръг на Лига 1. “Червено-черните” трябва да съжаляват, че не спечелиха трите точки, тъй като поведоха с два гола, а освен това противникът им завърши срещата с човек по-малко на терена.

Мачът започна чудесно за домакините с гол още в 10-ата минута, който беше изцяло изработен от Людовик Блас. Крилото отне топката от противников играч, след което напредна и отправи удар, който беше блокиран, но от втория си опит новото попълнение успя да отбележи своето първо попадение за бретанци в официален двубой. В 24-тата минута Кристофър Уу удвои преднината с добавка отблизо след изпълнение на фал. Пет минути преди почивката Набил Алиуи засече с глава центриране на Кристофър Опери и успя да намали изоставането на гостите. В 62-рата минута техният съотборник Самуел Грандсир си изкара втори жълт картон, заради което беше изгонен от игра. Въпреки това нормандците съумяха да стигнат до изравнително попадение в 70-ата минута. Тогава Алиуи отбеляза втория си гол в двубоя с техничен шут от границата на наказателното поле. В оставащите минути играчите на Рен наложиха силен натиск, като в последните секунди на двубоя резервата им Дезире Дуе можеше да отбележи победно попадение, но неговият удар беше спрян от гредата.

Преди изиграването на останалите днешни мачове в първенството Рен е на четвъртата позиция в класирането с пет спечелени пункта, а Льо Авър е на 13-ото място с актив от две точки.

Снимки: Imago