Англия изхвърли Германия от Европейското първенство за младежи

Англия постигна максималния възможен брой победи в груповата фаза на Европейското първенство до 21 години, след като спечели с 2:0 над Германия в двубоя помежду им в Батуми от група С на турнира. Така “Трите лъва” се класираха за четвъртфиналите, а днешният им опонент приключи участието си в надпреварата, след като не постигна задължителната победа, която щеше да го прати в елиминационната фаза.

Островитяните отбелязаха своите попадения още преди приключването на първия половин час в мача. В четвъртата минута Джейкъб Рамзи изведе по отличен начин Камерън Арчър, който се разписа с шут по земя. В 21-вата минута Харви Елиът осъществи солова акция, която приключи с негов удар по земя за втория гол в срещата.

По този начин Англия спечели групата с пълен актив от 9 пункта, а Германия остана на последното четвърто място със само 1 точка. Израел продължава напред като втори с 4 пункта, а Чехия отпада като трети с 3 точки. В неделя "Трите лъва" се изправят срещу втория в група А Португалия в 1/4-финален сблъсък в турнира.

Снимки: Gettyimages