Антъни Гордън и Емил Смит Роу изстреляха Англия на 1/4-финалите на Европейското за младежи

Отборът на Англия до 21 години се класира за елиминационната фаза на Европейското първенство за младежи. Това стана факт, след като „трите лъва“ спечелиха и втория си мач в група „С“, надделявайки с 2:0 над Израел. Тимът на Лий Карсли победи със същия резултат Чехия в първия си двубой, докато Израел направи 1:1 с Германия, въпреки че цяло второ полувреме игра с човек по-малко. Днес попаденията отбелязаха нападателят на Нюкасъл Антъни Гордън и атакуващия халф на Арсенал Емил Смит Роу.

В състава на „трите лъва“ имаше две промени в сравнение с предишната среща. Бен Джонсън и Емил Смит Роу започнаха за сметка на Макс Аарънс, който пропусна двубоя, тъй като е болен, и Джейкъб Рамзи, който вкара първия гол срещу Чехия. Две бяха корекциите и в състава на Израел.

Англия започна добре и още в четвъртата минута гол на Смит Роу бе отменен заради засада. Халаили и Лаюс стартираха вместо Билу и наказания Карзев. В 16-ата минута логичното се случи и „трите лъва“ поведоха в резултата, след като Антъни Гордън засече с глава центриране на Гибс-Уайт.

В добавеното време на първата част стражът на Англия Джеймс Трафърд трябваше да се намесва за първи път и го направи добре, след като спаси качествено изпълнен пряк свободен удар от Азулай.

Мадуеке пропусна добра възможност да удвои в началото на втората част, когато получи от Гибс-Уайт и влезе в наказателното поле, но не успя да стреля добре и прати топката встрани от целта. „Трите лъва“ обаче натиснаха в търсене на втори гол и го постигнаха в 69-ата минута. Смит Роу размени подавания с Гибс-Уайт и с хубав изстрел от границата на наказателното поле вкара втория си гол на Европейското. Този резултат се запази до края и Англия си осигури място на 1/4-финалите.