Невероятна развръзка короняса отбора на Георге Хаджи с титлата в Румъния

Драматичен мач между преките съперници за титлата в Румъния определи новия шампион на северната ни съседка. Един срещу друг се изправиха Фарул (Констанца) и ФКСБ, като футболистите от крайморския град имаха точка преднина пред прекия конкурент за титлата.

До 17-ата минута наследникът на Стяуа (Букурещ) поведе с 2:0, но Фарул обърна до 3:2 и кръг преди края триумфира на своя терен, правейки преднината си на върха недостижима.

Титуляр за Фарул беше бранителят Давид Кики, който е познат в България от престоя си в Монтана и Арда (Кърджали). Кики се превърна в основен играч в отбора, воден от Георге Хаджи, и ще се окичи със златните медали.

Още в 8-ата минута Адриан Шут отбеляза за 0:1 с прекрасен удар извън наказателното поле. В 17-ата Андреа Компань направи резултата 0:2. Италианецът получи хубава топка в наказателното поле и от десетина метра реализира. До почивката домакините от Фарул намалиха, а точен бе Матеуш Крисиума. Той получи центриране от левия фланг и с глава отбеляза.

През второто полувреме „синьо-белите“ увеличиха натиска и в 59-ата минута Тудор Балуца изравни след удар с глава. Победното попадение падна в 86-ата минута, когато точен бе Луис Мунтеану. Той получи топката в наказателното поле, успя да намери начин да стреля и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на ФКСБ

След срещата феновете на Фарул нахлуха на терена, за да празнуват с любимците си. Купонът се пренесе и в съблекалнята, където Хаджи беше сред най-активните в песните и танците. Легендата на румънския футбол изведе Фарул до втора титлата в историята на клуба след тази от 2017 година, но под името Виторул.

Снимки: gsp.ro