Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Адриан Муту спря ФКСБ по пътя към титлата

Рапид (Букурещ) нямаше победа в първите 5 мача от плейофната фаза в румънското първенство, но спечели с 1:0 дербито срещу ФКСБ и значително намали шансовете на съперника си да преследва титлата. ФКСБ изостана на 5 точки от Фарул (Констанца), който вчера надви също с 1:0 действащия шампион ЧФР Клуж.

Преди двубоя старши треньорът на Рапид Адриан Муту беше подложен на сериозни критики от страна на феновете. Неговият тим се защитаваше през по-голямата част от мача и трябва да благодари на вратаря си Хорациу Молдован, който направи серия отлични спасявания и отчая нападателите на гостите.

Футболистите на ФКСБ отправиха 23 удара, но така и не стигнаха до гол. Рапид обаче реализира попадение с единствения си точен изстрел. Негов автор стана Александру Албу в 21-ата минута след чудесна контраатака и асистенция на Фуншо Бамгбойе.

До края на сезона остават още 5 кръга, а Фарул на Георге Хаджи води с 4 точки пред ЧФР Клуж. Рапид е пети в първата шестица, а на дъното в нея е Сепси на Радослав Димитров

Снимки: gsp.ro