Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Велковски титуляр при нова загуба на Легница, Чорбаджийски не игра за Видзев

Димитър Велковски игра за Миедж (Легница) при загубата с 2:4 от Шльонск в предпоследния кръг на полската Екстракласа. Левият бек започна като титуляр и беше заменен чак в края на редовното време от Давид Драхал.

Мачът нямаше значение за Миедж, който вече изпадна, но за домакините победата беше изключително важна. Те поведоха с 2:0 до почивката след попадения на Пьотър Шварц (38') и Джон Йебоа (40'), а през второто полувреме си гарантираха успеха с още едно попадение на Йебоа и точен изстрел на Нахуел Лейва. За Миедж се разписаха Анджей Невулис и Колдо Обиета.

С победата Шльонск събра 38 точки и се изравни с Корона (Киелце). В последния кръг отборът от Ворцлав ще има трудно гостуване на Легия (Варшава) и ако не успее да се придвижи по-напред от 16-ото място, ще играе на бараж за оставане в елита.

Видзев загуби с 1:3 визитата си на Радомяк (Радом) и се смъкна на 11-ата позиция в подреждането. Божидар Чорбаджийски остана на пейката за тима от Лодз. Кастанеда Велес, Давид Абрамович и Лисандро Семедо вкараха головете за домакините, които се намират на 7-а позиция. За Видзев се разписа Ернест Терпиловски. В последния кръг отборът на Чорбаджийски ще посрещне Корона (Киелце).

Шампионът Ракув сложи край на лошата си серия с успех като гост на Висла (Плоцк) - 2:1. Лукаш Секулски откри за домакините, но две попадения на Владислав Кочергин донесоха трите точки на Ракув. Поражението означава, че Висла трябва да спечели гостуването си на Краковия в последния кръг, за да има шанс да се спаси директно.