Издънка на Арсенал направи Манчестър Сити шампион още сега

За трети пореден сезон Манчестър Сити е шампион на Англия! Това стана факт, след като Арсенал загуби с 0:1 при гостуването си на Нотингам Форест в мач от 37-ия кръг, с което вече няма как да съкрати изоставането си от тима на Джосеп Гуардиола, който на всичко отгоре е и с две срещи по-малко.

За “гражданите” това е девета шампионска титла и пета за последните шест години.

Очакваше се тя да стане факт в неделя при домакинството срещу Челси, но ето, че празненствата започнаха преди него.

Тайуо Ауоний реализира единствения гол на “Сити Граунд” в 19-ата минута. Тази победа на Форест пък гарантира запазването на мястото на отбора в английския елит.

“Топчиите” изиграха един от най-посредствените си двубои през сезона, като създадоха много малко положения. При повече шанс даже Нотингам можеше да вкара втори гол.

Микел Артета реши да заложи на набиращия популярност вариант, при който един от защитниците преминава в халфовата линия при изнасянето на топката, пример за който е Джон Стоунс в Сити. В случая тази роля беше за Томас Партей, на когото му се налагаше да изпълнява функциите на десен бранител. Нищо в играта на Арсенал обаче не се получи и тимът изглеждаше безлично.

Нотингам се хвърли смело да се надиграва с Арсенал, което позволи на гостите да атакуват. Така в 11-тата минута Габриел Жезус се оказа зад защитата и опита да преодолее Навас, но опитният костариканец отрази. Останаха съмнения за засада на нападателя, което можеше да отмени вероятен гол.

Нова атака на гостите в 17-ата минута доведе до засичане на Жезус с глава, след което топката "кацна" върху напречната греда.

Веднага след това Нотингам наказа съперника с попадение на Ауоний. Това се случи в 19-ата минута, когато бившият футболист на Ливърпул получи подаване от Гибс-Уайт и покрай Габриел преодоля Рамсдейл за 1:0.

Не последва обаче никакъв отговор от страна на футболистите в черни екипи. Учудващо играчите на Арсенал действаха апатично и до края на тази част с нищо не затрудниха домакините.

Арсенал стигна до реална опасност чак в 61-вата минута, когато Бен Уайт намери Букайо Сака в коридор, но Навас отрази изстрела на тъмнокожия англичанин.

Лондончани атакуваха с всички сили, но пък в 67-ата за малко да допуснат второ попадение. Тогава Гибс-Уайт успя да вземе топката след неразбирателство в защитата на Арсенал и не успешен опит на Бен Уайт да я овладее. Футболистът на Нотингам се оказа очи в очи с Рамсдейл, но под голям ъгъл, в резултат на което не успя да уцели вратата.

До края не се случи нищо интересно, като в крайна сметка Арсенал си остана с един изстрел в очертанията на вратата за това второ полувреме.