Левски нокаутира Берое в 95-ата минута

Отборът на Левски постигна инфарктна победа с 1:0 над Берое в срещата от 27-ия кръг на на efbet Лига. Единственото попадение падна в 95-ата минута на даденото пет минутно продължение от рефера Владимир Вълков. Автор на гола бе резервата Асен Чандъров, който прати топката в мрежата след асистенция на Андриан Краев. Така Елин Топузаков се завърна на “Герена” с победа. Преди това “сините”, които не играха много добре, не създадоха доста възможности, а веднъж и гол на Ван дер Каап бе отменен поради засада.

Това бе 13-и успех на Левски, който се изравни тима с Черно море, като двата тима имат 48 точки, но "морряците" са четвърти заради по-добрите показатели в мачовете между тях.  Освен това столичани са в серия от седем поредни мача без допуснат гол в шампионата.

Поражението беше под № 15 за гостите, които останаха с 24 точки на 12-то място.

Първата среща между двата тима отново бе спечелена от столичани с 1:0, след като тогава се разписа Ивелин Попов.

Наставникът на домакините направи дебют на "Георги Аспарухов", след като замени Станимир Стоилов начело на "сините", а в официалния си дебют в началото на седмицата завърши 0:0 с ЦСКА - София. Топчо не направи нито една промяна от мача с "червените".

25 Левски 1:0 Берое

Пламен Андреев беше под рамката в преследване на рекордна "суха мрежа". Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг и Цунами отново бяха четиримата защитници, докато Филип Кръстев и Андриан Краев действаха като опорни халфове. Уелтон, Ивелин Попов и Роналдо бяха тримата зад Рикардиньо.

Николай Киров направи четири промени от поражението с 0:1 от Славия. Зария Ламбулич, Сана Гомес, Божидар Пенчев и Калоян Кръстев замениха Макс Челич, Симеон Мечев, Вини Трибуле и Тонислав Йорданов. Иван Караджов, Густаво Каскардо, Педро Енрике, Клайдер Маседо, Уерди Мара, Серкан Юсеин и Спас Георгиев бяха останалите титуляри.

Двубоят се игра пред няколко хиляди зрители на "Герена" при отлични условия и хубава атмосфера по трибуни, в която агитката на "сините" подкрепяше мощно играчите.

Демонстративно обаче над 20 знамена по трибуните и най-вече в Сектор "Б"  бяха обърнати наобратно, което показва, че протестът на ултрасите към ръководството на столичани в лицето на Наско Сираков, който е в ложата с Даниел Боримиров, продължава.

В 7-ата минута Уелтон проби отляво и центрира на задната греда, където бе Роналдо, който стреля от въздуха без уцели вратата. Цунами с глава също застраши вратата на гостите, но отново топката мина над горната греда. Домакините продължиха да бъдат по-активни без да създават положения и два пъти поискаха дузпа. Желание не липсваше на столичани, но се виждаше липса на ясна идея.

Кръстев от пряк свободен нацели стената на гостите в 44-ата минута.

Втората част започна със скандирания от Сектор "Б" за Мъри Стоилов, докато част от сектор "В" отвърна със скандирания за Наско Сираков и Елин Топузаков. Вини Трибуле се появи за гостите, а в 52-ата минута бе близо до гол, но отличен шпагат на Ван дер Каап блокира удара му.

Веднага след това при контраатака на Левски се стигна до контузия и принудителна смяна на Гомес. В 56-ата минута гол на Ван дер Каап бе отменен поради засада. "Зелените" атакуваха опасно при оставените им пространства.

Патрик-Габриел Галчев и Асен Чандъров влязоха на местата на Петрис и Ивелин Попов. Докато агитката запали факли и хвърли няколко бомби, които ще донесат глоба на клуба, а това бе посрещнато с освирквания от останалите сектори.

Опасен удар от над 20 метра мина покрай гредата на Караджов в 67-ата минута. Веднага след това Рикардиньо пропусна от два метра, като защитата изби в ъглов удар. Видимо играчите на Топузаков не показваха играта от предните седмици и оставяха пространства за гостите. Марин Петков замени Уелтон, но вместо положение за "сините" се стигна до чисто такова за Берое.

В 84-ата минута Серкан Юсеин бе оставен непокрит в наказателното поле и с удар от въздуха прати топката в ръцете на Андреев. Силен изстрел на Краев мина много близо до гредата на гостите. Буквално в последната минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от границата на наказателното поле, което изненадващо изпълни Галчев в стената. Преди това обаче фен на Левски нахлу и бе изведен от стюардите.

В даденото продължение обаче натискът на Левски даде резултат и в 95-ата минута Чандъров донесе победата. Цунами хвърли бързо странично хвърляне към Краев, който хитро се освободи от защитата на скорост и с едно докосване намери халфа, който майсторски реализира изправи около 5000 фенове на крака.

Така играчите на "сините" обраха овациите и ще работят по-спокойно за големия мач в Пловдив срещу Ботев, който ще открие новия стадион "Христо Ботев" пред 18 000 зрители.

Футболистите на Николай Киров пък приемат Пирин в директен сблъсък в битката за оцеляване.

ЛЕВСКИ 1:0 БЕРОЕ

1:0 Чандъров (90+5)

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Филип Кръстев, Андриан Краев, Уелтон, Ивелин Попов, Роналдо, Рикардиньо

БЕРОЕ: Иван Караджов, Густаво Каскардо, Педро Енрике, Зария Ламбулич, Клайдер Маседо, Сана Гомес, Уерди Мара, Серкан Юсеин, Божидар Пенчев, Калоян Кръстев, Спас Георгиев

СТАДИОН: “Георги Аспарухов”, гр. София
СЪДИЯ: Владимир Вълков

Снимки: Борислав Цветанов