Рекордната серия на Галатасарай приключи в Коня

Коняспор се наложи с 2:1 над Галатасарай в среща от 26-ия кръг на турското първенство и сложи край на рекордната серия на истанбулския гранд от 14 поредни победи в Суперлигата. Отборът на Окан Бурук нямаше грешна стъпка от 22 октомври, когато направи 2:2 у дома с Аланияспор. След този мач "Джим Бом" записа и три успеха за Купата на Турция, с което стигна до общо 17 поредни победи в официални двубои, но днес се препъна в Коня.

Галатасарай започна силно и поведе в 31-ата минута с гол на Милот Рашица след пас на Керем Актюроглу. Домакините изравниха в средата на втората част чрез Сонер Дикмен, а в добавеното време Огулджан Юлган им донесе трите точки с дебютното си попадение през сезона.

"Разочаровани сме, но преди това бяхме във великолепна серия. Трябва да вдигнем глави и да продължим напред. Съдията трябваше да даде два червени картона на домакините", оплака се след поражението Окан Бурук.

Галатасарай е лидер в класирането с 60 точки, следван от Фенербахче с 51 и Бешикташ с 46. Коняспор е на 8-а позиция с 34 точки. На дъното е Юмраниеспор на Страхил Попов с актив от 21 точки.