Икарди изригна с хеттрик и асистенция за едно полувреме

Галатасарай направи нова голяма крачка към титлата в Турция. Отборът на Окан Бурук срази с 6:0 гостуващия Кайзериспор и дръпна с 9 точки пред най-близкия си преследвач Фенербахче, но има и мач повече. Мауро Икарди беше големият герой за Галатасарай. Аржентинският нападател вкара три гола още до почивката, а освен това подаде за попадението на Милот Рашица. Бившият ас на Интер и Пари Сен Жермен е във вихъра си през този сезон и може да се похвали с 12 гола и 7 асистенции в първенството.

В 18-ата минута Керем Актюроглу пусна хитър пас към Икарди, който финтира бранител на гостите и откри резултата. В 23-ата аржентинецът подаде на Рашица, а той покачи на 2:0 с плътен удар в далечния ъгъл на вратата. В края на полувремето Галатасарай получи дузпа за нарушение срещу Актюроглу и Икарди не сгреши от бялата точка. Секунди преди почивката съдията даде втора дузпа за Галатасарай и изгони с директен червен картон Маджид Хосейни. Вратарят Билал Баязит спаси удара на Икарди, но топката се върна на крака на нападателя, който оформи хеттрика си.

Петият гол падна в 59-ата минута, а негов автор стана Актюроглу. Крилото на домакините се разписа с перфектно изпълнен пряк свободен удар. Най-красив беше голът на Николо Дзанило. Италианецът се появи като резерва на мястото на Рашица и в 71-ата минута опъна мрежата след пас на Серджио Оливейра, с когото бяха съотборници и в Рома.

В друг мач снощи Анталияспор се наложи с 3:1 над Аланияспор и се изкачи в средата на класирането. Днес Фенербахче посреща Анкарагюджю на Али Соу, а в неделя е голямото дерби на кръга между шампиона Трабзпонспор и Бешикташ.