Блестящ вратар прати Португалия на 1/4-финалите на Евро 2024 - на живо от Германия с отзивите

Дукати: Трябва да подкрепяме Баная, не да го разпъваме на кръст

Световният шампион в MotoGP Франческо Баная е под напрежение след състезанието в Аржентина, където падна, малко след като излезе на втора позиция. Баная успя да продължи и финишира 16-и, но загуби много ценни точки в битката за световната титла.

След първите две състезания за годината Банкя отстъпи първото място на победителя в Аржентина Марко Бедзеки, но разликата между тях е само 9 точки.

“Чух какво каза Баная в момента, в който той се прибра в бокса. Той допусна сериозна грешка - обясни тим мениджърът на Дукати Давиде Тардоци пред Motosprint. - Но остават още 19 състезателни уикенда и мисля, че от Остин нататък, Пеко ще има възможността да изкупи грешката си. В Аржентина Бедзеки имаше аванс от над 5 секунди и не мисля, че Баная го настигаше. По-скоро е бил под напрежение от Алекс Маркес, който беше на шест десети от секундата зад него, а и Франко Морбидели се приближаваше. Предпоследният завой беше много хлъзгав и там е много лесно да се сгреши. Пеко беше на лимита и сбърка. За съжаление, той допусна грешка, но ние трябва да го подкрепяме, а не да го разпъваме на кръст.”

Баная не може да си обясни падането в Аржентина

Тардоци допълни, че е обяснил на Баная най-семплата и успешна стратегия за сезона - Пеко трябва да печели колкото се може повече точки през първата половина на сезона и да атакува и да поема повече рискове през втората.

Снимки: Gettyimages