Баная не може да си обясни падането в Аржентина

Световният шампион Франческо Баная записа своята първа нула от началото на сезон 2023 в MotoGP, след като завърши на 16-то място в снощната Гран При на Аржентина.

Пълно класиране при пилотите в MotoGP след Гран При на Аржентина

На „Термас де Рио Ондо“ пилотът на Дукати се движеше трети в първите 14 тура на състезанието преди да изпревари Алекс Маркес в 15-та обиколка. Само две по-късно обаче италианецът допусна грешка в предпоследната крива и се озова на земята. След тази си неточност той се върна в състезанието, но на 16-та позиция, на близо 20 секунди зад Раул Фернандес, който в този момент се движеше 15-ти.

До края на надпреварата Баная не успя да заличи този си пасив, а и нямаше други падания, което не му позволи да се върне в зоната на точките. След финала на състезанието италианецът говори пред медиите и разкри, че не може да си обясни падането, тъй като то е настъпило при подаването на газ, а не в спирането, както е нормално.

„Катастрофирах, много съм разочарован. Този тип катастрофи не ги разбирам. Понякога се случва да паднеш и да не знаеш защо, тогава е много трудно да се получиш от тази грешка. Направих 16 обиколки, в които минах по един и същ начин през този завой, но в тази обиколка (17-та) аз паднах, което не е нормално, тъй като обикновено когато паднеш губиш предницата и разбираш, че си спрял твърде късно.

„Днес аз загубих предницата когато подадох газ, така че не мога да си обясня какво стана. Но това се случи, допуснах грешка. Чудех се дали тази година ще съм по-добър пилот, по-прецизен, без грешки, но ето, че още във второто състезание паднах. Това много ме ядосва“, каза Баная.

След нулата си в Аржентина световният шампион отстъпи и първото място в генералното класиране на победителя на „Термас де Рио Ондо“ - Марко Бедзеки. Пилтът на VR46 Дукати има 50 точки в своя актив и води с 9 на Баная.

Следващият кръг в MotoGP ще бъде в края на другата седмица, когато ще се проведе Гран При на Америка на „Пистата на Америките“ край Остин, щата Тексас.

Снимки: Imago