100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

След 49 удара и 40 минути с човек повече Нидерландия вкара само три на Гибралтар

Нидерландия на Роналд Куман отново не оправда напълно големите очаквания. След като преди три дни "лалетата" бяха разбити с 0:4 от Франция, днес се очакваше отборът да оправи головата си разлика в домакинството  срещу аутсайдера Гибралтар. Нидерландия обаче вкара само три гола и остана с три точки и отрицателна голова разлика след първите си два мача в квалификационна група В за Евро 2024. Това се случи, въпреки че домакините отправиха 49 удара и играха повече от 40 минути с човек по-малко. Бранителят на Манчестър Сити Нейтън Аке бе неочакваният герой за "оранжевите", след като реализира две попадения през втората част. През първото полувреме Мемфис Депай, който пропусна дузпа преди няколко дни, откри резултата.

"Лалетата" отправиха 16 удара през първото полувреме четири от които точни, но изненадващо се оттеглиха на почивка само с гол аванс. Той падна в 23-тата минута, когато многоходова атака на домакините завърши с центриране на Дъмфис отдясно, което Мемфис Депай засече много добре с глава, пращайки топката в далечния ъгъл.

Всички действия се развиваха в половината на гостите, които обаче бяха добре организирани в защита. Вайфер, Бергхаус, Вегхорст и Вайндалдум пропуснаха доста добри възможности, което лиши Нидерландия от по-сериозен аванс до почивката.

Домакините започнаха активно второто полувреме и още в 50-ата минута удвоиха аванса си. Гакпо, който се появи в игра за началото на втората част на мястото на Вайналдум, центрира отляво, бранител на Гибралтар се опита да изчисти, но топката стигна до Дъфрис, който я върна успоредно на голлинията, след което Аке засече с глава на далечната греда за 2:0.

Само минута след това гостите останаха с човек по-малко, след като Уокър много опасно стъпи върху глезена на Вайфер в централната зона, за което получи директен червен картон.

Въпреки че над 40 минути Нидерландия игра с човек повече, тимът на Куман дълго време не успяваше да стигне до трети гол. Аке бе близо до ново попадение, но в последния момент поредният му удар с глава бе блокиран. Именно бранителят на Манчестър Сити все пак направи 3:0 в 82-рата минута. Този път той стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в бранител на Гибралтар топката влезе във вратата на гостите. Това бе всичко.

Снимки: Imago