Обрат запази перфектната домакинска серия на Селтик

Селтик надви с 3:1 Хибърниън и продължава да има аванс от 9 точки пред Рейнджърс след 29-ия кръг в шотландското първенство. "Детелините" изоставаха с 0:1 на почивката, но направиха обрат срещу останалия с човек по-малко съперник и са безгрешни на собствен терен през сезона - 15 победи от 15 мача.

Нападателят на Хибс Тоди Ели Юан си изкара два жълти картона за 5 минути в средата на първата част и беше изгонен. Неговият отбор обаче получи дузпа в 39-ата минута и Джошуа Кембъл откри резултата.

Селтик реагира веднага в началото на второто полувреме и Жота изравни в 52-ата минута, също от дузпа. Натискът на гранда от Глазгоу даде резултат в заключителния период на двубоя с попадения на резервите Хюн-Гю О и Сеад Хакшабанович. Това беше трета поредна победа на Селтик над този съперник при голова разлика 13:2.

Рейнджърс имаше трудни моменти при гостуването си на Мъдъруел, но спечели с 4:2 и не допусна разликата със Селтик да се увеличи. Головете за "сините" отбелязаха Джеймс Таверние, Фешън Сакала, Тод Кантуел и Малик Тилман. За домакините точни бяха Кевин ван Веен и Бевис Мугаби. Четвърт час преди края Калъм Слатъри от Мъдъруел получи червен картон.

Абърдийн затвърди добрата си форма с разгромен успех срещу Хартс - 3:0. Интригата на "Питодри" приключи още до 28-ата минута, когато домакините реализираха всичките попадения. Две от тях бяха дело на Дук, а веднъж се разписа Матю Полък. По този начин Абърдийн се доближи на 4 точки от "сърцата" в битката за третото място.

Бившият халф на ЦСКА - София Греъм Кери игра 62 минути за Сейнт Джонстън при равенството 1:1 срещу Килмарнък. В другите мачове Ливингстън победи с 2:1 Рос Каунти и се настани на 6-ото място, а Дънди Юнайтед и Сейнт Мирън направиха 1:1.