Японец с два гола при разгромна победа на Селтик

Селтик продължава уверения си ход към титлата в Шотландия. Снощи "детелините" разгормиха с 4:0 гостуващия Сейнт Мирън и запазиха аванса си от 9 точки пред Рейнджърс, който направи обрат при визитата си на Килмарнък.

За Селтик отново блесна японският нападател Киого Фурухаши, който отбеляза две от попаденията и вече има 17 през сезона, като по този начин оглави голмайсторската листа. Лиел Абада и Дейвид Търнбул също се разписаха за "зелено-белите". Отборът на Анте Постекоглу събра 61 точки и е с впечатляващата голова разлика 69:17.

Рейнджърс рано се оказа в ролята на догонващ в мача срещу Килмарнък. Крис Стоукс беше точен с глава в 6-ата минута и постави под напрежение тима от Глазгоу, но в средата на първото полувреме Алфредо Морелос изравни, а след почивката Райън Кент и отново Морелос решиха нещата в полза на Рейнджърс. В последния половин час домакините играха в намален състав заради червения картон на Даниъл Армстронг, но все пак съумяха да върнат един гол чрез Джо Райт в 85-ата минута.

Хартс затвърди великолепната си форма с разгромна победа срещу Абърдийн с 5:0. Автогол на Греъм Шайни в 15-ата минута постави началото на кошмарната вечер за "доновете". До почивката се разписаха Майкъл Смит, Лоурънс Шенкланд (д.) и Джош Гинъли, а последното попадение беше дело на Камерън Девлин в 61-ата минута. С успеха "сърцата" вече имат 38 точки и са убедително на третата позиция, а Абърдийн е 5-и с 29.