Селтик отново спечели дербито на "Старата фирма" и триумфира във финала за Купата на лигата

Селтик спечели Купата на лигата на Шотландия, след като триумфира с 2:1 във финала срещу големия местен враг Рейнджърс в поредното издание на дербито познато като “Старата фирма”. И двете попадения за символичните в този двубой гости бяха дело на Киого Фурухаши (44’, 56’) и паднаха вдвете полувремена. Почетният гол за момчетата на Майкъл Бийл (64’) бе отбелязано от голмайстора на тима Алфредо Морелос (64’).

Тимът на Селтик имаше сериозна доминация през първата част, когато бяха пропуснати няколко изгони положения. Футболистите на “детелините” все пак поведоха две минути преди края на първата част, когато Грег Тейлър проби отлично по левия фланг, след което центрира успоредно, отбраната в синьо се оказа неподготвена и там Киого Фурухаши отблизо прати топката в мрежата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Играчите на Анге Постекоглу удвоиха преднината си десетина минути след началото на втората част, когато те натиснаха изклюичтелно силно и в крайна сметка и в крайна сметка в 56-ата минута Рео Хатате бе изведен в наказателното поле, след което намери отново Фурухаши, за когото това бе второ попадение в двубоя.

Рейнджърс успя да отговори доста бързо и успя да върне едно попадение в 64-ата минута, когато Алфредо Морелос се възползва от центриране от фал и намали за 1:2. Постепенно обаче по опитния тим на Постекоглу успя да успокои темпото в мача и в крайна сметка се поздравиха с успеха. Това бе 21 триумф на Селтик в надпреварата за Купата на лигата на Шотландия.

Снимки: Gettyimages