Селтик продължава да е безгрешен у дома

Селтик записа десета победа от 10 мача на собствен терен през сезона в шотландското първенство. "Детелините" с лекота се наложиха с 2:0 над Килмарнък и вече имат аванс от 12 точки пред големия си съперник Рейнджърс преди изиграването на останалите двубои от 21-ия кръг.

Португалското крило Жота откри резултата в 45-ата минута след пас на Даизен Маеда, а в началото на втората част Аш Тейлър си отбеляза автогол. За Килмарнък това беше четвърто поредно поражение от Селтик. Тимът е на 9-о място в класирането с актив от 20 точки.

Абърдийн прекъсна серията си от лоши резултати в последните седмици с домакински успех срещу Сейнт Джонстън - 2:0. Националът на Кабо Верде Дук отбеляза и двата гола на "Питодри". За гостите игра бившият халф на ЦСКА - София Греъм Кери. Хартс направи 1:1 като гост на Сейнт Мирън и остава на трето място в класирането, с аванс от три точки пред Абърдийн. В друг мач вчера Рос Каунти отстъпи на Ливингстън с 0:2.

Снимки: Imago