Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Криля Советов изхвърли Динамо (М) от Купата на Русия

Динамо (Москва) е аут от турнира за Купата на Русия. На 1/4-финалите отборът на Славиша Йоканович отпадна от Криля Советов. Първата среща завърши 2:1 за самарци, а снощи двата тима направиха 1:1 на реванша в Москва. Владимир Писарский откри за гостите от дузпа в 27-ата минута, а в 75-ата Ярослав Гладишев изравни.

Динамо започна по-активно, но устремът на "бяло-сините" беше спрян от глупава постъпка на Ели Даса, който фаулира противник в наказателното поле. Новото попълнение на Криля Советов Писарский не сбърка от бялата точка - 0:1. Малко преди почивката звездата на Динамо Арсен Захарян уцели гредата.

След почивката гостите имаха възможности да решат всичко в своя полза далеч преди последния съдийски сигнал. В 75-ата минута резервата Гладишев вкара за 1:1, но финалният щурм на динамовци не доведе до втори гол и Криля Советов се класира за полуфиналите, където са още Спартак (Москва), Урал и ЦСКА (Москва).