Испанско дуо вдъхнови Олимпиакос за разгром

Олимпиакос срази с 6:0 гостуващия Левадиакос в среща от 24-ия кръг на гръцкото първенство и показа, че се намира в най-добра форма от всички претенденти за титлата. Грандът от Пирея реши всичко в своя полза още до почивката с голове на Пеп Биел и Ин-Бом Хуанг. В 49-ата минута испанският халф Биел се разписа за втори път, а в 58-ата Седрик Бакамбю реализира дузпа. Последните две попадения във вратата на гостите бяха дело на друг испанец - Серхи Канос.

В класирането Олимпиакос е на трето място, но само на 3 точки зад АЕК и 2 зад Панатинайкос. Топ 6 се допълва от ПАОК, Волос и Арис (Солун).

Водачът АЕК имаше сравнително лесна задача като гост на ОФИ Крит и спечели с 3:0. Две попадения заби Нордин Амрабат, а едно добави Мият Гачинович. "Жълто-черните" са отборът с най-добра защита и отново не допуснаха попадение във вратата си. ОФИ не оказа особена съпротива, но въпреки това бележи сериозен прогрес под ръководството на Валдас Дамбраускас и е далеч от зоната на изпадащите.

След три равенства в предишните 4 кръга, ПАОК прегази гостуващия Йоникос с 6:0. Началото на голеадата постави Жак-Алексис Ромао, който прати топката в собствената си врата в 6-ата минута. До почивката Янис Константелиас, Брендън Томас и Андрия Живкович направиха резултата 4:0, а в началото на втората част Зинедин Машаш от гостите получи червен картон. Томаш Кенджора и 17-годишният Стефанос Цимас оформиха разгромната победа на ПАОК, който е 4-ти в таблицата с 51 точки.

Аутсайдерът Ламия постигна първа победа от 19 кръга. Бившият отбор на Иван Горанов изненадващо се наложи с 2:1 над намиращия се в криза Арис. За гостите от Солун като резерва се появи бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику. Неговият тим получи два гола още до средата на първото полувреме, а Якуб Брабец само успя да намали в 44-ата минута. Загубата смъкна Арис на 6-о място в подреждането за сметка на Волос, който победи с 1:0 ПАС Янина, а Ламия се отлепи от дъното на таблицата, изпреварвайки Йоникос и Левадиакос.