Голямото гръцко дерби приключи без голове

Дербито от 24-ия кръг на гръцкото първенство между Олимпиакос и Панатинайкос не излъчи победител - 0:0. Домакините създадоха повече положения и могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, която щеше да ги доближи до първото място. Панатинайкос откровено игра за равенство след почивката и постигна целта си.

Най-драматичният момент в сблъсъка дойде в 89-ата минута, когато гол на Мариус Врусай от Олимпиакос беше отменен заради засада. В самия край на добавеното време пък тимът от Пирея остана с човек по-малко заради червен картон на Сократис Папастатопулос. Това беше шесто поредно дерби, в което ПАО не загуби. Освен това, "детелините" удържаха лидерската си позиция, но вече имат само 2 точки повече от АЕК

АЕК нямаше проблеми в домакинството си на Астерас Триполис и се наложи с 2:0. Домакините бяха улеснени от раното изгонване на Михаел Гардавски, който получи директен червен картон още в 4-ата минута. До почивката Серхио Араухо откри в полза на АЕК, а в 77-ата минута Мият Гачинович сложи точка на спора. "Жълто-черните" отправиха близо 40 удара към вратата на съперника си.

Големият губещ в кръга се оказа ПАОК. "Черно-белите" направиха 0:0 при гостуването си на ПАС Янина и заличиха добрите впечатления от успеха над АЕК преди седмица. ПАОК натискаше през целия мач, но така и не можа да вкара гол. Грандът от Солун е 4-и в подреждането, на 7 точки зад Панатинайкос