ПАОК завърза още повече интригата в Гърция

ПАОК заяви амбициите си да преследва титлата в Гърция след изключително важна победа над АЕК. "Черно-белите" от Солун се наложиха с 2:0 в дербито от 23-ия кръг на първенството и се доближиха на 7 точки от водача Панатинайкос. АЕК е втори, но с мач по-малко, а на трета позиция е Олимпиакос, като всеки от тези тимове има своите шансове да триумфира в края на сезона.

На "Тумба" ПАОК демонстрира убийствена ефективност и стигна до два гола с единствените си точни изстрели. В 14-ата минута Халед Нарей откри резултата след асистенция на Янис Константенлиас, а в 62-ата 19-годишният Константинос Кулиеракис за втори път изправи на кракак феновете на ПАОК

Олимпиакос нямаше никакви проблеми при визитата си на Ламия и разгроми бившия отбор на Иван Горанов с 3:0. Гари Родригес се контузи още в началото и беше заменен от Пеп Биел, който оформи крайния резултат в 86-ата минута. Преди това за гранда от Пирея се разписаха Диадие Самасеку (44') и Седрик Бакамбю (60'). В класирането Олимпиакос е на трето място, на 5 точки зад водача Панатинайкос, който в събота надви Волос с 2:0.

В друг мач от кръга Панетоликос надви с 1:0 Йоникос. Попадението реализира Димитриос Коловос в 74-ата минута. В класирането Панетоликос е седми с 27 точки, а Йониос е на 12-ата позиция с 15.