АЕК продължава да диша във врата на Панатинайкос

АЕК нямаше проблеми в домакинството си на Левадиакос от 22-ия кръг на гръцкото първенство и се наложи с 3:0. По този начин "жълто-черните" отново се доближиха на точка от водача в класирането Панатинайкос, който вчера измъкна драматична победа с 2:1 при визитата си на Арис в Солун.

Леви Гарсия откри резултата в полза на АЕК в 37-ата минута, а в самия край на полувремето домакините получиха дузпа, реализирана от ветерана Нордин Амрабат. За нарушението Темистоклис Цимопулос получи втори жълт картон и беше изгонен, което съвсем лиши двубоя от интрига. След почивката Стивън Цубер пропусна дузпа за АЕК, но в 84-ата минута Том ван Веерт вкара трети гол за домакините.

Олимпиакос излезе на третата позиция, след като разгроми с 6:1 Панетоликос. Грандът от Пирея реши всичко до почивката с попадения на Седрик Бакамбю и Сократис Папастатопулос, а през второто полувреме две попадения на Хамес Родригес и по едно на Серхи Канос и Матийо Валбуена осигуриха най-убедителната победа на Олимпиакос през сезона.

Грешна стъпка от кандидатите за титлата допусна единствено ПАОК. "Черно-белите" от Солун направиха 2:2 при гостуването си на Астерас Триполис, въпреки че имаха аванс от два гола до самия край на редовното време. Точни за ПАОК бяха Иван Несберг (6') и Брандън Томас (82'), но в продължението на срещата попадения на испанците Сито и Франсиско Атиенса донесоха изненадваща точка на Астерас Триполис.

ОФИ продължи прогреса си под ръководството на Валдас Дамбраускас. Отборът от Крит срази с 4:1 като гост Ламия и се изкачи на 10-ата позиция, а вече бившият тим на Иван Горанов остана на дъното след третото си поредно поражение. Головете за ОФИ бяха дело на Йон Торал, Марко Бакич, Асане Диус и Луиз Фелипе.