Разочароващо равенство в дербито на "Тумба"

ПАОК и Олимпиакос не успяха да се победят в голямото дерби от 21-ия кръг на гръцкото първенство. Срещата приключи 0:0, което не устройва нито един от двата съперника. Преди първия съдийски сигнал публиката на "Тумба" сътвори невероятно пирошоу, с което надъха любимците си, но те не успяха да стигнат до трите точки.

ПАОК доминираше през по-голямата част от двубоя и отправи три пъти повече удари, но малко от тях затрудниха стража на Олимпиакос Александрос Пасхалакис. Гостите от Пирея се защитаваха добре и продължават да нямат загуба от 8-ия кръг, когато отстъпиха именно на ПАОК, но на своя стадион.

В класирането ПАОК и Олимпиакос делят третото място с по 43 точки. Начело е Панатинайкос с 48, пред АЕК с 47. Снощи Панатинайкос победи с 2:0 Ламия на Иван Горанов, който не влезе в игра. Новото попълнение Ласло Клайнхайслер откри резултата в полза на "детелините" в 14-ата минута, а второто попадение беше дело на Андраж Шпорар в добавеното време.

Мач от гръцкото първенство беше отложен заради различна височина на вратите

Двубоят между Атромитос и АЕК не се състоя, защото се оказа, че дветв врати на стадион "Перистери" са били с различна височина. Сега гръцкият спортен съд ще трябва да реши дали мачът ще бъде пренасрочен.