Загуба на ПАО остави АЕК на върха

АЕК остава едноличен лидер в гръцкото първенство след 20-ия кръг. "Жълто-черните" имат аванс от 2 точки пред доскорошния водач Панатинайкос, който претърпя втора поредна загуба. "Детелините" отстъпиха с 0:1 на Астерас Триполис и са с три поражения от последните си 4 мача, като по този начин слязоха от върха.

ПАО не създаде почти никакви положения, а освен това още в 33-ата минута остана в намален състав заради червения картон на Димитриос Курбелис. Дори и това не накара домакините да тръгнат по-смело напред, но те дочакаха шанса си и в 80-ата минута Хулиан Бартоло им донесе трите точки, които ги изкачиха на 9-о място в подреждането.

В друг мач от кръга ПАОК се наложи трудно над Левадиакос с 3:2 и се изравни по точки с Олимпиакос на третото място. Два гола за "черно-белите" отбеляза Тиаго Данташ, а третото попадение беше дело на Константинос Кулиеракис след асистенция на бившия защитник на Левски Янис Каргас. За гостите се разписаха Тиери Моутиньо и Триантафилос Цапрас.

Иван Горанов пропусна двубоя на Ламия срещу Йоникос, загубен с 0:2. Тимът на българския защитник беше в серия от 5 мача без поражение във всички турнири и стигна до полуфиналите за Купата на Гърция, но днес отстъпи на пряк конкурент в дъното на класирането. Автогол на Дани Бехарано и попадение на Георгиос Валерианос донесоха победата на гостите от Йоникос, които остават на дъното в подреждането, но вече само на точка зад Ламия.