Пламен Илиев допусна два гола, но тимът му се добра до точка

Отборът на Университатя (Клуж) се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Миовени от 25-ия кръг на първенството на Румъния. Домакините допуснаха да изостават с два гола, но се добраха до точката. Българският страж Пламен Илиев записа 90 минути, като имаше доза вина за първото попадение.

Гостите поведоха още в 3-тата минута. Тогана те изпълниха заучено положение след корнер и Богдан Русу стреля по земя, като топката мина под плонжа на Илиев и влезе в мрежата.

В 23-тата минута Миовени получи и дузпа, като Амин Беншаиб удвои от бялата точка.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 42-рата минута Мамаду Тиам намали изоставането на Университатя с мощен шут под гредата, а в 72-рата минута Денис Испас докара нещата до 2:2 след изстрел по земя след разиграване от фаул.

Така Университатя остава на 14-тата позиция в класирането с 24 точки. Миовени пък е последен на 16-ото място със 17 точки.