Отборът на Пламен Илиев с важна победа в Румъния

Отборът на Университатя Клуж, в който играе Пламен Илиев, записа важна победа 2:1 над Волунтари. Срещата бе от 22-рия кръг на първенството на Румъния, а българският страж бе титуляр за домакините.

Мамаду Тиам откри резултата за Университатя в 37-ата минута.

В началото на второто полувреме Волунтари остана с човек по-малко, след като Улрих Мелеке получи втори жълт и червен картон. Въпреки това гостите изравниха чрез Виталие Дамашкан в 62-рата минута.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Домакините обаче се добраха до победата в 88-ата минута с попадение Лоранд-Левенте Фуюлоп.

Това бе важен успех за Университатя, с който тимът сложи край на серията си от 5 мача без победа в първенството. Така той вече има 22 точки и излезе на 12-тото място в класирането. Волунтари пък остава на 8-ата позиция с 26 точки.