Два корнера в първите шест минути осигуриха победата на Рома

Рома спечели с 2:0 домакинството си на Емполи след два ранни гола. Римляните откриха резултата във втората минута, след като Ибанйес засече с глава центриране от ъглов удар на Пауло Дибала. Аржентинецът изпълни нов корнер в шестата минута, а този път Тами Ейбрахам се разписа.

След разочарованието през седмицата и отпадането от Купата на Италия след загуба от Кремонезе римляните изиграха доста по-добър мач и можеха да спечелят с по-голяма разлика. Успехът ги изкачи временно на трето място, като те имат 40 точки, колкото има вторият Интер. “Вълците” прекъсната серия от шест поредни мача без загуба на Емполи.

Дибала имаше шанс и да се разпише след подаване на Матич, но стреля покрай вратата. Ейбрахам също имаше други възможности. При една от тях той отново бе оставен непокрит и отправи удар с глава, но Викарио го отрази. Емполи имаше своите шансове, като най-големият бе пропуснат от Ебуахи, който в близост до вратата не уцели добре топката и я прати над гредата.

Малко след почивката Викарио направи блестящо тройно спасяване. Той първо се справи с удар от воле на Дибала, след това с добавката на Манчини, а после изби с крак топката, след като Ейбрахам я насочи към мрежата. През второто полувреме Рома намали темпото и позволи на съперника са създаде някои положения. Малко преди края новото попълнение Диего Йоренте дебютира за “вълците”.

Снимки: Imago