Кьолн спря устрема на РБ Лайпциг

РБ Лайцпиг допусна грешка при гостуването си на Кьолн. Срещата завърши 0:0 и тимът на Марко Розе пропусна шанс да изпревари Байерн поне за кратко. Претендентът за титлата се озова на четвърто място, изоставайки на 3 от новия лидер Унион (Берлин).

Лайпциг е в серия от 18 поредни мача без загуба и започна срещата уерено. Още в третата минута Тимо Вернер бе изведен зад защитата, но направи пропуск. Той стреля покрай вратата, въпреки че вратарят се хвърли в другата посока на удара. Гостите продължиха да доминират и след няколко не толкова чисти положения се стигна до идентична ситуация, като тази в началото. Този път Андре Силва бе изведен сам срещу вратаря, но Швебе спаси.

Кьолн не създаваше много в предни позиции, но удари гредата на два пъти в рамките на няколко секунди към края на полувремето. Линтон Майна удари гредата след отлична контраатака, а Деян Любичич също нацели гредата при добавката. В началото на втората част Вернер прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада. РБ Лайпциг отправи само един точен удар след почивката и едва за втори път под ръководството на Розе не успя да вкара гол. Домакините бяха по-активни през втората част, но не затрудниха вратаря Бласвич.

Снимки: Imago