РБ Лайпциг продължава защитата на купата, след като премина с лекота през Хофе

Носителят на Купата на Германия РБ Лайпциг продължава защитата на трофея, след като победи с 3:1 Хофенхайм и се класира за 1/4-финалите на турнира през този сезон. Още до почивката "червените бикове" имаха аванс от два гола и въпреки че гостите върнаха един, в крайна сметка заслужено носителят на купата продължи напред.

Емил Форшберг откри резултата още в деветата минута, когато с удар от границата на наказателното поле изпрати топката до дясната греда на вратата на Бауман, вкарвайки петия си гол през сезона. "Червените бикове" продължиха да играят по-добре и логично удвоиха аванса си до почивката. В 42-рата минута Лаймер направи 2:0, след като получи от Симакан в наказателното поле, обърна се добре и стреля прецизно в далечния ъгъл.

В 77-ата минута Хофе неочаквано се върна в мача. Анхелиньо центрира отляво към границата на вратарското поле, където Долберг бе оставен непокрит и засече с глава.

Надеждите на гостите обаче бяха попарени скоро, тъй като в 84-тата минута Тимо Вернер, който преди това пропусна няколко много добри ситуация, най-сетне успя да се разпише, след като Поулсен го изведе добре и той стреля покрай Бауман за крайното 3:1.

Малко преди края на двубоя - в 86-ата минута, Стенли Н'Соки от Хофенхайм беше отстранен от игра заради втори жълт картон.

Така Лайпциг се класира за 1/4-финалната фаза на турнира за четвърти път в последните пет сезона.

Снимки: Imago