Гари Родригес вкара важен гол за Олимпиакос

Любимецът на феновете на Левски Гари Родригес донесе победата на Олимпиакос над Арис с 1:0 в първи 1/4-финал за Купата на Гърция. Старши треньорът на гранда от Пирея Мичел даде шанс на футболисти, които по-малко играят от началото на сезона. Сред тях беше и Родригес, който се разписа в 30-ата минута, а в средата на второто полувреме отстъпи мястото си на Родиней.

За Арис игра бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику. Тимът от Солун допусна второ поредно поражение с 0:1 от Олимпиакос след това в първенството преди няколко дни.

С не по-малък интерес се чакаше мачът между ПАОК и Панатинайкос. "Черно-белите" спечелиха с 2:0 на "Тумба" и чакат със спокойствие реванша в Атина. Испанецът Брандън Томас вкара първия гол в 52-ата минута, а в 72-ата новото попълнение Тайсон ознеменува дебюта си с попадение, което узакони превъзходството на ПАОК.

АЕК се наложи с 3:0 над лидера във второто ниво на гръцкия футбол Пансерайкос и взе солидна преднина преди реванша. Резултата откри Петрос Манталос в 55-ата минута, в 68-ата националът на Тринидад и Тобаго Леви Гарсия вкара втори гол за "жълто-черните", а точка на спора сложи Орбелин Пинеда в последните секунди.

Отборът на Иван Горанов - Ламия, спечели с 2:1 гостуването си на Аполон (Паралимниу), но българският защитник не игра заради наказание. Попаденията за неговия тим реализираха Теофанис Цандарис и Сотирис Цилулис от дузпа, а за домакините точен беше Лентис Елези. Реваншът е на 25 януари.