Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Олимпиакос излъга Арис и в реванша

Олимпиакос си осигури място на полуфиналите в турнира за Купата на Гърция след минимална победа с 1:0 при гостуването си на Арис. Със същия резултат грандът от Пирея спечели и първия мач.

Бралди Мазику беше титуляр за домакините от Солун и направи много силен двубой. Бившият защитник на ЦСКА - София отправи хуабв удар в началните минути, а малко след това изчисти топката от голлинията.

Арис пропусна много положения, а кулминацията дойде в 82-ата минута, когато "жълто-черните" получиха дузпа, гарнирана с червен картон на Андреас Нтой. Андре Грей шутира с всичка сила от бялата точка, но Константинос Цолакис спаси. Минута преди края на редовното време Юсеф Ел Араби се възползва от открилите се свободни пространства и донесе победата на Олимпиакос

На полуфиналите е и АЕК, който елиминира втородивизионния Пансерайкос. В първия мач АЕК се наложи с 3:0, а снощи спечели гостуването си с 3:1. Точни за тима от Атина бяха Петрос Манталос (2) и Теодосис Махерас.

Реваншите в другите четвъртфинали са днес. Аполон (Паралимниу) ще посрещне Ламия след загуба с 1:2 в първия мач, а ПАОК е домакин на Панатинайкос след 2:0 в Атина.